پارس اکسپرس
خانه اکانت علاقه‌مندی‌ 0

اندازه گیری سایز تیشرت مردانه

اندازه گیری سایز تیشرت مردانه

در خرید اینترنتی یکی از مشکلات سایز بودن لباس است. ما در اینجا اندازه گیری سایز تیشرت مردانه را برای خرید ساده تر به شما عزیزان آموزش میدهیم. با شروع فصل تابستان، استفاده از تیشرت بسیار ضروری شده و خیلی از افراد این لباس را به تن می کنند. امروزه بسیاری از خریدها از طریق سایت ها و فضای مجازی انجام می گیرد؛ به همین دلیل شما باید سایز لباس های خود را به درستی بدانید تا بتوانید یک محصول مناسب با اندام خود را سفارش دهید. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص اندازه گیری دقیق برای خرید تیشرت مردانه را به شما آموزش دهیم. با ما باشید.

اگر از طرفداران تیشرت هستید مقاله راهنمای خرید تیشرت مردانه نیز می تواند برای شما مفید باشد.

روش های اندازه گیری تیشرت مردانه

اگر می خواهید خرید لباس مردانه را به صورت اینترنتی انجام دهید، باید به طور دقیق اندازه خود را بدانید؛ چراکه مثل خرید حضوری، شما نمی توانید لباس را پرو کرده و اگر اندازه شما نبود، آن را پس بدهید. شما باید دقت زیادی به خرج دهید تا محصولی که می خواهید بخرید، کاملا اندازه شما باشد.

دو روش مختلف برای اندازه گیری سایز تیشرت مردانه وجود دارد. یکی از آن ها اندازه گیری یکی از تیشرت هایتان بوده و یکی دیگر این است که از فرد دیگری بخواهید به درستی بخش های مختلف بدن شما را اندازه بگیرد. در ادامه تمامی این موارد را به خوبی شرح داده و کمکتان می کنیم تا بتوانید لباس مناسب با خود را سفارش دهید.

اندازه گیری با استفاده از تیشرت

برخی از افراد اهمیت زیادی به سایز تیشرت خود نداده و تیشرت های تنگ یا کوتاه را به تن می کنند، اما باید بدانید که سایز تیشرت بر روی استایل شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد. تیشرت های کوتاه شما را خمیده نشان داده و تیشرت های تنگ موجب می گردد تا چاق تر دیده شوید. با توجه به این توصیفات شما باید سایز خود را به درستی اندازه گرفته و آن را یادداشت کنید تا بهترین تیشرت را با ابعاد مناسب برای خود سفارش دهید.

در ابتدا یکی از مناسب ترین تیشرت های خود را بر روی زمین پهن کرده و آن را کاملا مرتب نمایید تا اندازه گیری به درستی صورت گیرد. علاوه بر این، شما به یک سانت برای اندازه گیری و یک مداد و کاغذ برای ثبت اندازه ها نیاز خواهید داشت؛ سپس قسمت های زیر را با دقت اندازه بگیرید.

عرض سینه تیشرت

برای اندازه گیری سایز سینه تیشرت، باید دقیقا فاصله بین دو زیر بغل را اندازه بگیرید، اندازه گیری بالاتر یا پایین تر از فاصله دو زیر بغل کاملا اشتباه است. فاصله بین دو زیر بغل برابر با عرض سینه شده و اگر آن را در دو ضرب کنید، اندازه دور سینه به دست می آید. برخی از سایت ها به اندازه دور سینه و برخی دیگر از آن ها به اندازه عرض سینه اشاره خواهند کرد.

اندازه گیری سرشانه و دور بازو

اگر به دقت تیشرت های خود را نگاه کنید، متوجه می شوید که آستین آن ها از تنه لباس جدا است و آستین لباس را به لباس دوخته داده اند. برای اندازه گیری سرشانه، شما باید سانت را بر روی بالاترین قسمت تیشرت گذاشته و از یقه تا محل دوخت آستین را اندازه بگیرید. با این کار اندازه سرشانه به دست آمده و سپس باید اندازه آستین و دور بازو را به دست آورید.

برای اندازه گیری آستین به منظور خرید تیشرت مردانه، باید بخش متصل شده به تیشرت را سانت کنید، یعنی جایی که سرشانه از آستین جدا است. اندازه دور بازو برای مردان اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه برخی اوقات اندازه دور سینه برای آن ها مناسب بوده، اما اندازه دور بازو برایشان تنگ خواهد بود. برای اندازه گیری دور بازو باید در حالتیکه لباس بر روی زمین پهن است و هیچ چروکی ندارد، عرض استین را اندازه بگیرید. اگر این عدد را در دو ضرب کنید، اندازه دور بازو به دست می آید.

قد تیشرت

برای اندازه گیری قد تیشرت، آن را کاملا صاف و مرتب کنید. سپس سانت را دقیقا روی سرشانه قرار داده و آن را تا پایین لباس بیاورید، با این کار اندازه قد تیشرت به دست می آید.

اندازه گیری سایز کمر

برای اندازه گیری این بخش باید سانت را بر روی قسمت پهلو لباس بگذارید. تنگی بیش از حد این قسمت، فرم اندام شما را به هم می ریزد.

اندازه گیری سایز تیشرت از روی بدن

روش دیگر اندازه گیری تیشرت برای خرید لباس مردانه این است که از یک فرد بخواهید تا شما را اندازه بگیرد. حتی اگر طرف مقابل شما یک خیاط نباشد، با این روش می تواند اندازه درست شما را محاسبه نماید.

دور گردن

برای اندازه گیری دور گردن، فرد باید متر را بر دور گردن شما انداخته و آن را ب روی سیب گردن قرار دهد. سیب گردن به برآمدگی سفتی که در جلوی گردن قرار دارد، گفته می شود و شما با لمس گردن می توانید آن را پیدا کنید. موقع اندازه گیری از طرف مقابل بخواهید که کمی دست خود را شل تر کرده، به طوری که دو انگشت از میان آن عبور نماید. با این کار فاصله مناسبی بین یقه لباس و گردن شما ایجاد می شود.

حلقه آستین

با اندازه گیری حلقه آستین، سایز دور بازوی شما به دست می آید. حلقه آستین نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد؛ چراکه تنگ بودن آن ممکن است موجب می گردد شما در لباس احساس راحتی نکنید و گشاد بودن بیش از اندازه آن، ظاهر زیبایی ندارد.

اندازه آستین

برای اندازه گیری اندازه آستین ها، دست خود را بر روی باسنتان گذاشته و یک زاویه قائم ایجاد نمایید. اکنون می توانید آستین را اندازه گرفته و تا جایی که مایل هستید بلدی یا کوتاهی آن را مشخص کنید.

اندازه دور سینه

سانت را دقیقا از دور سینه (دو طرف زیر بغل) رد کرده تا اندازه دور سینه به دست آید. اندازه دور سینه باید به اندازه ای که مایل هستید آزاد باشد.

گودی کمر

آخرین مرحله اندازه گیری به دور کمر شما مربوط می شود و شما باید از طرف مقابل بخواهید که سانت را بر روی گودی کمر یا بالاتر از نافتان قرار دهد تا اندازه دقیق به دست آید. در برخی از سایت ها عرض گودی کمر، عرض آستین و عرض دور سینه را ملاک سایز بندی تیشرت های خود قرار می دهند. در این صورت شما باید اندازه های به دست امده را تقسیم بر دو کنید.

جدول سایزبندی برای خرید تیشرت مردانه

امروزه آنلاین شاپ ها انواع مختلفی از تیشرت های خارجی و ایرانی را به فروش می رسانند. اگر قصد خرید لباس مردانه خارجی یا ایرانی را داشته باشید، باید سایز بندی لباس ها را بدانید تا بهترین ترین خرید لباس مردانه را تجربه نمایید. سایزبندی لباس مردانه خارجی در کشورهای مختلف به شرح زیر است.


Screenshot-(670)


جمع بندی

امروزه خرید لباس مردانه خارجی مثل تیشرت، به صورت اینترنتی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بیشتر افراد خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. یکی از مهم ترین موارد زمان خرید تیشرت مردانه به صورت اینترنتی، پیدا کردن سایز دقیق بوده و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در بخش های قبلی روش محاسبه اندازه تیشرت را به خوبی برای شما توضیح دادیم. شما با به دست آوردن سایز خود و مطابقت آن با جدول سایزبندی می توانید اندازه خود را پیدا کنید.

دیدگاهی ثبت نشده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت نمایید.

دیدگاه شما ثبت شد

پس از تایید کارشناسان سایت، قابل نمایش خواهد بود.

شما درحال نوشتن پاسخ برای هستید

اپلیکیشن پارس اکسپرس

با دنلود اپلیکیشن پارس اکسپرس، همواره به هزاران محصول خارجی دسترسی خواهید داشت و پیشنهادات جذاب دریافت خواهید کرد!

دانلود اپلیکیشن
Footer CTA