پارس اکسپرس
خانه اکانت علاقه‌مندی‌ 0

لباس زنانه مناسب برای اندام ساعت شنی

لباس زنانه مناسب برای اندام ساعت شنی

لباس زنانه مناسب برای اندام ساعت شنی چگونه است. چه کسی گفته که باید اندامتان حتما شبیه یک سوپر مدل باشد تا در لباس خود احساس اطمینان داشته باشید. کافی است همه اطلاعات را درباره اندامتان داشته باشید تا لباس مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله درباره اندام ساعت شنی و خرید لباس زنانه مناسب برای این گونه اندام ها اطلاعات جامعی در اختیار کاربر گذاشته می شود. حتما مفید خواهد بود تا انتهای مقاله همراهی داشته باشید.

منظور از اندام ساعت شنی چیست؟

قبل از اینکه به خرید لباس زنانه خارجی بپردازید، بهتر است با اندام ساعت شنی آشنا شوید. فردی که دارای اندازه های باسن و سینه تقریبا مساوی باشد، در نتیجه کمر باریک تر نشان داده می شود، به همین جهت، بدن فرد شبیه ساعت شنی به نظر می رسد. این نوع اندام، معمولا مخصوص خانم ها است. داشتن این نوع بدن برای خانم ها، بسیار مطلوب به نظر می رسد. از این جهت متناسب و مطلوب به نظر می رسد که ظاهر زنانه را برجسته می کند. از طرف دیگر کمر باریک با گودی کمر متناسب نیز از مشخصه های این نوع اندام می باشد. خوب تا این جا به نظر می رسد اندام شنی، یکی از متناسب ترین اندام ها برای خانم ها باشد؛ یک امای بزرگ وجود دارد. اگر لباس مناسب با اندامتان نپوشید، مطمئنا آنچه که هستید به نظر نمی رسید و باریکی کمر شما نیز به چشم نمی آید.

ویژگی های اصلی اندام ساعت شنی 

برای اینکه در خرید لباس زنانه برای اندام شنی موفق عمل کنید، بهتر است ابتدا با ویژگی های اصلی اندام ساعت شنی آشنا شوید:

  •  دارای شانه ها با گردی کم هستند.
  • دارای سینه و باسن هم عرض هستند.
  • کمر کوچک نسبت به باسن و سینه داشته و به همین دلیل خط کمر آن ها کاملا مشخص است.
  •  پایین باسن آن ها گرد است.
  •  ران ها کمی بزرگ تر از حد معمول هستند.
  •  توزیع افزایش وزن معمولا در سراسر بدن مساوی است.

اما می توان گفت ویژگی که می توان در یک جمله تعریف کرد به این صورت است افراد دارای اندام ساعت شنی، شانه و باسن متناسب داشته و کمر آن ها تعریف شده است.

حال باید دید منظور از تعریف کمر چیست؟ در برخی از اندام ها مانند اندام مستطیلی، خط کمر به سختی مشخص است؛ زیرا کمر، باسن و سینه همه دارای عرض تقریبا یکسان هستند. به همین جهت در اندام ساعت شنی که کمر باریک تر از اعضایی مانند سینه و باسن بوده به راحتی قابل تشخیص خواهد بود و به همین جهت گفته می شود کمر تعریف شده است.

با خرید لباس مناسب بهتر دیده شوید

همان طور که در ویژگی های اندام ساعت شنی آمد، شکل اندام ساعت شنی با تعریف کمر، متعادل می شود. نکته کلیدی در پوشش برای افراد ساعت شنی، پیروی از حالت طبیعی آن است، به این معنی که لباسی بپوشید نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد و در عین حال، کمر را نسبت به بقیه اندام برجسته تر نمایان کند. شما هنگام لباس پوشیدن باید حواستان باشد با برجسته کردن بالاتنه یا پایین تنه، تعادل شکلی اندام خود را بر هم نزنید. فرض کنید یک لباس گشاد بپوشید که گشادی کمر آن برابر با باسن و سینه شما باشد، آیا کمرتان در لباس گم نمی شود؟ این گونه دیگر کمری برای تعریف شدن نخواهید داشت. برای مدل دادن به این گونه اندامی، هنگام انتخاب لباس، باید حالت طبیعی بدن تا حدی حفظ شود.


Hourglass-body


خرید لباس زنانه مناسب بالاتنه اندام ساعت شنی

برای اینکه بهترین خرید لباس زنانه مناسب بالاتنه اندام ساعت شنی داشته باشید باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه این قسمت به آن ها اشاره می شود:


1- انتخاب یقه مناسب

انتخاب یقه مناسب هنگام خرید لباس زنانه جهت بالاتنه اندام ساعت شنی ، بسیار مهم است. یقه بهتر است ساده باشد و با تزیینات غیر ضروری، موجب افزایش بصری خط شانه نشویم، این گونه حالت طبیعی بدن ساعت شنی نامتعادل می شود. می توانید یقه های گرد، هفت، دلبری و خشتی را انتخاب کنید. در عوض از پوشیدن لباس هایی با یقه هایی که به سینه شما حجم می دهند مانند یقه اسکی پرهیز کنید.


2- انتخاب آستین مناسب

آستین مناسب برای خرید لباس زنانه اندام ساعت شنی، مانند یقه بهتر است ساده باشد. از پوشیدن لباس ها با آستین های پف دار، گشاد و تزیین دار خودداری کنید. این گونه آستین ها، حجم اضافه به بالاتنه داده و موجب می شوند توجه ها به بالاتنه جلب شود و چاق به نظر می رسید.


3-  انتخاب پیراهن، تیشرت و تاپ مناسب

علاوه بر رعایت نکات آستین و یقه که در قسمت های قبل آمد، از پیراهن ها، تیشرت ها و تاپ هایی که پوشیدگی مناسب دارند ولی تنگ نیستند، استفاده کنید. طرح های ملایم و رنگ های ثابت را برای خرید لباس زنانه مناسب بالاتنه اندام ساعت شنی انتخاب کنید. پارچه های نرم و انعطاف پذیر بهتر از پارچه های سفت، آهار دار و غیر قابل انعطاف هستند. پارچه های ضخیم و سفت، ظرافت هیکل شما را به هم می زنند. از خرید لباس های گشاد یا به قولی مکعبی خودداری کنید، زیرا کمر شما را پنهان می کنند. از پوشیدن روسری های خیلی بزرگ و استفاده از پاپیون های تزیینی بزرگ که موجب حجم دادن به بالاتنه شما می شوند، نیز خودداری کنید.


4- لباس های بافتنی مناسب 

همان طور که بارها اشاره شد، هنگام خرید لباس زنانه بافتنی حواستان باشد شکل طبیعی ساعت شنی بدنتان به هم نخورد. از خرید بافت های بسیار گشاد یا بسیار تنگ خودداری کنید. بافتنی های درشت و سنگین نیز موجب چاق نشان دادن شما می شوند. یک ژاکت متناسب و سبک می تواند بهترین گزینه انتخاب باشد، به خصوص اگر منحنی کمر شما را برجسته کند و استفاده از کمربند برای به چشم آمدن کمر، عالی خواهد بود.


5- مانتو مناسب

خرید مانتو یکی از مهم ترین خرید لباس زنانه در ایران محسوب می شود. به همین جهت مهم است یک فرد با اندام ساعت شنی بداند که چگونه مانتویی انتخاب کند تا اندامش حالت طبیعی خود را حفظ کند. بهتر است از پوشیدن مانتوهای راسته خودداری کنید، این گونه کمر شما هم سطح با باسن و سینه نشان داد می شوند، در نتیجه چاق به نظر خواهید رسید. معمولا بهتر است در خط کمر یک برش افقی وجود داشته باشد، یا اینکه کمر به اندازه ای متناسب، تنگ تر از قسمت باسن و سینه باشد؛ این گونه، اندام شما، آن گونه که هست، نشان داده می شود. اگر از مدل مانتو گشادی خوشتان آمد، بهتر است از کمربند استفاده کنید.

خرید لباس زنانه مناسب پایین تنه اندام ساعت شنی

برای خرید لباس زنانه مناسب پایین تنه اندام ساعت شنی، دانستن برخی از نکات مهم هستند. در ادامه این بخش، به این نکات می پردازیم:


1- شلوار

قبل از اینکه به مدل شلوار مناسب بپردازیم، بهتر است بدانید که شلوار باید با بقیه لباس ها و فرم بدن متعادل باشد. همیشه شلوار را با بلوز، تیشرت یا تاپی که می پوشید، هماهنگ کنید.

به طور کلی اندازه شلوارها نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشند، اما بلندی آن بهتر است روی کفش را بپوشاند. فاق شلوار باید بلند باشد، پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه موجب می شود، باسن شما پهن تر به نظر برسد. از طرف دیگر از چین ها، تزیینات و جیب ها در اطراف باسن خودداری کنید.

شلوارهای جین نیز باید مانند بقیه شلوارهای مورداستفادۀ اندام ساعت شنی ها، فاق بلند باشد؛ ولی بلندی شلوار نباید بیش از حد باشد. شلوار جین بلند، موجب می شود باسن پهن تر و پاها کوتاه تر به نظر برسند. استفاده از کمربندهای پهن بر روی شلوار جین، گزینه عالی به نظر می رسند.


2- دامن مناسب اندام ساعت شنی

دامن نیز یکی از انواع خرید لباس زنانه بوده که انتخاب مناسب آن برای نشان دادن اندام طبیعی ساعت شنی مهم است. دامن نیز باید به گونه ای انتخاب شود که کمر را تعریف کند. از دامن های فون کمر دار استفاده کنید. اگر دامن شما کمر نداشته باشد، موجب می شود باسن پهن تر از آنچه هست به نظر برسد، از طرف دیگر کمر به خوبی نشان داده نمی شود.

دیگر انتخاب مناسب برای این گونه اندام ها، دامن کلوش است. این مدل دامن ها، کمر را کوچک تر از آن چه هستند، نشان می دهند. بهتر است از پارچه های خیلی سفت و آهار دار و همچنین پارچه های خیلی لخت برای دامن استفاده نشود. لختی پارچه دامن باید متعادل باشد.

بهتر است اندام ساعت شنی ها از پوشیدن دامن های راسته خودداری کنند، همچنین از تزیینات و جیب های بزرگ در اطراف باسن نیز خودداری کنند.


مرور کلی بر لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

هنگام خرید لباس زنانه باید حواستان به حفظ تناسب طبیعی بدن، بدون جلب توجه باشد.

  •  لباسی را انتخاب کنید که حالت گودی کمر و فاصله سایزی شکم و سینه را نشان دهد.
  •  لباس های ساده با رنگ های ثابت را انتخاب کنید.
  •  از برش های مستقیم و مدل های راسته که موجب پنهانی کمر می شوند، خودداری کنید.
  •  از خرید لباس های خیلی گشاد و بی شکل و همچنین تزیینات بیش از حد خودداری کنید.

دیدگاهی ثبت نشده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت نمایید.

دیدگاه شما ثبت شد

پس از تایید کارشناسان سایت، قابل نمایش خواهد بود.

شما درحال نوشتن پاسخ برای هستید

اپلیکیشن پارس اکسپرس

با دنلود اپلیکیشن پارس اکسپرس، همواره به هزاران محصول خارجی دسترسی خواهید داشت و پیشنهادات جذاب دریافت خواهید کرد!

دانلود اپلیکیشن
Footer CTA