پارس اکسپرس
خانه اکانت علاقه‌مندی‌ 0

راهنمای انتخاب لباس مناسب بارداری

راهنمای انتخاب لباس مناسب بارداری

با ما همراه باشید با راهنمای انتخاب لباس مناسب بارداری. یکی از کار های جذاب برای خانم‌های باردار خرید لباس بارداری است. دوران بارداری فقط 9 ماه طول می‌کشد و در ماه ‌های اول بارداری، نیازی به پوشیدن لباس‌های خاصی وجود ندارد؛ اما به‌تدریج پس از تغییر فرم بدن و بزرگ شدن شکم، لباس‌ های معمولی دیگر قابل استفاده نیستند و خانم‌های باردار حتماً باید به فکر تهیه لباس زنانه مناسب برای دوران بارداری خود باشند.

اغلب خانم‌ها فکر می کنند که خرید لباس‌های زیاد در دوران بارداری توجیه اقتصادی ندارد. چراکه این لباس ها بعد از بارداری قابل استفاده نخواهند بود، اما حفظ روحیه و شادابی مادران باردار، تأثیر بسیار زیادی روی جنین آن ها دارد؛ بنابراین بهتر است با پوشیدن لباس‌های زیبا و مناسب در دوران بارداری، اعتماد به نفس خودشان را افزایش دهند تا روحیه بهتری داشته باشند. از تأثیرات انتخاب لباس مناسب بارداری بر روحیه مادران که بگذریم، توجه به نکات مهم هنگام انتخاب لباس مناسب بارداری ضروری است.

برای خرید لباس بارداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

انواع پوشاک زنانه برای خانم‌های باردار، دارای تنوع زیادی هستند. انواع رنگ های مختلف، پارچه های مناسب دوران بارداری و مدل های مختلفی هستند که هر کس باتوجه به سلیقه خودش می تواند از آن ها استفاده کند.

دقت کنید که در ماه های ابتدایی بارداری نیازی به خرید لباس‌های بارداری ندارید. چرا که اندازه شکم بعد از ماه چهارم تغییر می‌کند؛ بنابراین زمانی که حس کردید لباس‌های معمولی شما دیگر برایتان اندازه نیست، بهتر است به سراغ خرید لباس بارداری بروید. هنگام خرید هم به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.


انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ باید با توجه به توناژ پوست شما انجام شود. اگر می بینید رنگ های روشن و ملایم به رنگ پوست شما می خورند، بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ های روشن باشند. رنگ های تیره به دلیل اینکه می توانند بر روی روحیه مادران باردار تأثیر داشته باشند، در دوران بارداری توصیه نمی شوند. رنگ های تند و زننده هم باعث ایجاد هیجان زیاد می شوند؛ بنابراین بهتر است برای اینکه دوره بارداریتان سرشار از آرامش باشد، رنگ های ملایم و روشن و شاد را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هم همخوانی داشته باشد.

انتخاب سایز مناسب

بعضی از خانم‌ها هنگام بارداری اعتماد به نفس خودشان را از دست می دهند. این خانم‌ها به دلیل این که روز به روز چاق تر می شوند، احساس بدی دارند. به همین خاطر ترجیح می دهند لباس‌های تنگ بپوشند تا چاق شدن اندام آن ها زیاد به چشم نیاید، اما باید توجه داشته باشید که در خرید لباس بارداری، نباید لباس‌های تنگ را انتخاب کنید.

بهتر است لباس‌های گشاد و آزاد را انتخاب کنید که در صورت پیدا کردن اضافه وزن، در آن ها راحت باشید و اذیت نشوید. پوشیدن شلوار تنگ که دکمه های آن به سختی بسته می شود، اصلاً برای خانم‌های باردار مناسب نیست. چرا که می‌تواند علاوه بر فشار وارد کردن به شکم باعث عفونت واژن هم بشود و برای بارداری مخاطره آمیز باشد. هر چه لباسی که انتخاب می کنید راحت تر باشد، احساس بهتری خواهید داشت؛ بنابراین ابتدا به سایز شکمتان توجه کنید و لباس‌هایی را انتخاب کنید که در آن ها راحت هستید.

به فرم بدن توجه کنید

دقت کنید که هنگام خرید لباس بارداری حتماً باید به فرم بدنتان توجه داشته باشید. خانم‌هایی که شکم آن ها به سمت پایین قرار دارد، بهتر است لباس‌های سرهمی را انتخاب کنند. لباس‌های اُورال که به صورت پیراهن و شلوار سرهمی هستند، برای این گونه از خانم‌ها مناسب ترند، اما آن دسته از خانم‌هایی که شکم آن ها به طرف بالا قرار دارد و برجستگی در بخش بالایی شکم بیشتر است، می‌توانند پیراهن های راحت، دامن یا حتی شلوارهای فاق بلند بپوشند.


لباس‌های مناسب 3 ماه اول بارداری

همانطور که اشاره کردیم، لباس‌های گشاد و راحت پس از ماه چهارم مورد استفاده قرار می گیرند؛ بنابراین می توانید در سه ماهه نخست بارداری برای اینکه راحت باشید و فشاری به شکم شما و جنین وارد نشود، از تیشرت های گشاد و لگینگ استفاده کنید.

معمولاً در 3 ماه اول، خانم‌های باردار اضافه وزن زیادی را تجربه نمی کنند. به همین خاطر می توانند با پوشیدن بلوزها یا تیشرت های گشاد، راحتی خودشان را تضمین کنند. انتخاب رنگ لگینگ هم می تواند بسته به سلیقه شما باشد. اگر در قسمت پایین تنه دچار افزایش وزن شده اید، از رنگ های تیره تر استفاده کنید که شما را لاغرتر نشان می دهد.

می توانید در همان ماه‌های ابتدایی بارداری هم پیراهن های راحت و آزاد بپوشید. البته دقت کنید که پوشیدن پیراهن های بلند اصلاً برای خانم‌های باردار مناسب نیست. چرا که ممکن است زیر دست و پا گیر کند.

لباس‌های مناسب 3 ماه دوم بارداری

اغلب خانم‌ها در سه ماهه دوم بارداری متوجه تغییرات فرم بدنشان می‌شوند و آرام‌آرام شکم آن ها بزرگ می شود. در این زمان بهتر است خانم‌ها پیراهن هایی را بپوشند که آزاد هستند. بعضی از پیراهن ها از قسمت زیر سینه به صورت آزاد دوخته می شوند و فقط در قسمت بالای سینه حالت چسبان دارند. این پیراهن ها علاوه بر این که بسیار راحت هستند، باعث می شوند شما قد بلندتر و لاغرتر به نظر برسید.

لباس‌هایی که دارای یک رویه گشاد هستند، انتخاب مناسبی برای سه ماهه دوم بارداری محسوب می شوند. این لباس ها معمولاً یک تیشرت در زیر دارند که روی آن ها یک بلوز یا رویه گشاد قرار می گیرد. به این صورت شما می توانید برجستگی شکم خودتان را هم مخفی کنید. این لباس ها به درد خانم‌هایی می خورد که در طول دوران بارداری مرتب احساس سرما و گرما می کنند. به صورت می توانند در صورت عرق کردن لایه رویی را در بیاورند تا راحت تر باشند.

لباس‌های مناسب 3 ماه آخر بارداری

معمولاً خانم‌های باردار که در سه ماهه سوم قرار دارند، به دلیل بزرگ شدن شکم به هیچ وجه نمی توانند لباس‌های تنگ و چسبان بپوشند. این خانم‌ها می توانند پیراهن های گشاد را انتخاب کنند که از پارچه های لطیف و راحت تهیه شده است. انواع پیراهن های ساده، طرح دار و کوتاه برای خانم‌های باردار در بازار موجود است که شما می‌توانید با توجه به بودجه و سلیقه خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

نکته: فقط توجه کنید که قد لباس بیش از اندازه بلند نباشد. چرا که ممکن است در اثر گیر کردن زیر پای شما باعث شود زمین بخورید و خطری برای شما و جنینتان به همراه داشته باشد. برخی از پیراهن ها هستند که حالت چین دار دارند. اگر مشکلی با بزرگتر دیده شدن شکمتان ندارید، می توانید این پیراهن ها را انتخاب کنید که بسیار راحت هستند.


در آخر

توجه به نکات مهم هنگام خرید لباس بارداری به شما کمک می کند تا در طول بارداری علاوه بر حفظ روحیه خودتان، احساس راحتی کنید. بهتر است بعد از سه ماهه دوم بارداری حتماً علاوه بر لباس‌های مناسب، لباس زیر مخصوص بارداری تهیه کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. اگر جزو خانم‌های شاغل هستید محدودیتی برای انتخاب لباس بارداری ندارید. فقط باید به سایز لباس توجه کنید که هیچ گونه فشاری به شکم شما وارد نکند و در آن احساس راحتی کنید. بهتر است در بارداری لباس‌های رنگ روشن، شاد و راحت بپوشید که روی روحیه شما هم تاثیر داشته باشد.

دیدگاهی ثبت نشده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت نمایید.

دیدگاه شما ثبت شد

پس از تایید کارشناسان سایت، قابل نمایش خواهد بود.

شما درحال نوشتن پاسخ برای هستید

اپلیکیشن پارس اکسپرس

با دنلود اپلیکیشن پارس اکسپرس، همواره به هزاران محصول خارجی دسترسی خواهید داشت و پیشنهادات جذاب دریافت خواهید کرد!

دانلود اپلیکیشن
Footer CTA